Утрински Весник
Македонија

Нуркачи и кучиња трагачи се вклучени во потрагата по момчето кое исчезна во Вардар

Нуркачи и кучиња трагачи се вклучени во потрагата по момчето кое исчезна во Вардар

Продолжува потрагата по возачот на автомобилот кој пред три дена со автомобилот излета во реката Вардар.

dobivaj vesti na viber

Во потрагата се вклучени и кучиња трагачи, но засега 22-годишното момче не е пронајдено.

Во моментов на терен се раководителот и вработените во РЦУК Тетово кои од лице место информираат дека во 9 часот пристигнале на терен едно специјализирано лице од МВР, 6 лица од специјалната антитерористичка единица „Тигри“, екипа од ДЗС 8 лица, 4 нуркачи од Тетово, 4 нуркачи од Кочани, 6 пожарникари и 10 луѓе од ЕЛС Желино, информираа од Центарот за управување со кризи.

Момчето од Куманово со возилото излета од патот Тетово-Скопје и падна во Вардар. Автомобилот веднаш по несреќата бил изваден од реката, а по младото момче уште се трага.

Можете да прочитате

Лукаревска од Пробиштип: 2023 е година на економска пресвртница

Агенцијата за аудиовизуелни услуги: Најостро го осудуваме недоличниот однос на Рамадани кон новинарката

Приведени две лица од Скопје, биле фатени на дело како го товараат украденото