Утрински Весник
Спорт

Новаци и Осогово ќе бидат второлигаши – имаа среќа на ждребот во ФФМ

Новаци и Осогово ќе бидат второлигаши – имаа среќа на ждребот во ФФМ

Втората фудбалска лига на Македонија за следната натпреварувачка сезона е комплетирана по денешниот ждреб што се изврши во ФФМ. Осогово и Новаци се клубовите кои имаа среќа во ждребот, па иако беа поразени во баражите, сепак, ќе играат во второлигашка конкуренција.

dobivaj vesti na viber

Претходно, со баражите, пласман во второлигашка конкуренција обезбедија и Тетекс, Вардар Неготино и Башкими.

Од претходно беше познато дека учесници во Втората лига се и Победа, Скопје, Пелистер, Детонит Плачковица, Беса, ГФК Охрид, Арсими, Кожуф, Беласица, Караорман и Саса.

Можете да прочитате

Црвена звезда бара друг судија, навивачите на Партизан ќе го бојкотираат дербито

Миовски во тимот на колото во Шкотска

Ван Бастен: „Укинете го фудбалот кога не знаеме како да однесуваме“