Утрински Весник
Спорт

Немања Бјелица ја засили Црвена звезда

Немања Бјелица ја засили Црвена звезда

Поранешниот МВП на Евролигата и екс-НБА кошаркар, Немања Бјелица е големото засилување на Црвена звезда, потврдија од српскито клуб.

dobivaj vesti na viber

35-годишниот Бјелица во својата кариера играше за Басконија и Фенербахче во Евролигата, како и во Минесота тимбервулфс, Сакраменто кингс, Мајами хит и Голден Стејт, со кои стана и НБА шампион.

„Немања Бјелица своите први кошаркарски чекори ги направи во дресот на Црвена звезда, за која играше од 2008 до 2010 година и стана миленик на клубот и на навивачите. Со враќањето, тој носи огромен квалитет и искуство и познавање на кошарката“, се вели во објавата на Звезда.

Можете да прочитате

ЕВРО 2024: Драматично реми на Хрватска и Албанија во Хамбург

Мбапе го скрши носот, ќе игра со маска на ЕП

Младеновски: Сè уште се натпреварувам за да им дадам поддршка на младите и надежни македонски кајакари