Утрински Весник
Македонија

Насилство во Кисела Вода: скопјанец ги нападнал сопругата и нејзината мајка

Тешка несреќа кај Драчево: Излета автомобил со четири млади девојки, однесени сите во болница

Синоќа во 21 часот во Кисела Вода, полициски службеници го привеле З.Б.(46) од Скопје, затоа што физички ја нападнал неговата 40-годишна сопруга и нејзината мајка и им упатувал закани.

dobivaj vesti na viber

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок, велат од МВР.

Можете да прочитате

Петровска ги посети војниците кои се дел од силите на НАТО во Бугарија

Министерот за внатрешни е против законот за амнестија

Ковачевски во посета на Дојран