Утрински Весник
Македонија

Нападнато и ограбено малолетно девојче во Градскиот парк во Скопје

Policija 1.jpg

Вчера во 18.00 часот во СВР Скопје, А.Г.В.(45) од Скопје пријавила дека на 02.07.2024 околу 22.30 часот во Градскиот парк во Скопје, едно лице со употреба на физичка сила одзело чанта со лични предмети од нејзината малолетна ќерка.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, велат од МВР.

Можете да прочитате

Расчистени шест тешки кражби во радовишко, сторителот приведен, следува кривична пријава

Педофил избеган од „Идризово“ уапсен во Скопје

Приведен дрвокрадец во Скопје, следува пријава