Утрински Весник
Македонија

Напад со остар предмет во автобус во Скопје

Напад со остар предмет во автобус во Скопје

На 02.02.2023 во 18.00 часот во Полициската станица Гази Баба, А.Х.(24) од с.Студеничани, Скопско, пријавил дека околу 13.40 часот во градски автобус бр.55 на ул.„Методија Андонов Ченто“, по кратка расправија, едно лице го нападнало со остар предмет и му нанело повреда.

dobivaj vesti na viber

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Можете да прочитате

Состојбата на патиштата редовна, но внимателно возете поради работи на пат

Македонските патарини лани собрале над 53 милиони евра

Времето денес сончево и топло