Утрински Весник
Македонија

На клупа во парк во Гостивар пронајдено малолетно дете, предадено е на баба му

На клупа во парк во Гостивар пронајдено малолетно дете, предадено е на баба му

Полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар, вчеравечер, околу 22 часот, по претходна пријава, во парк на улицата Живко Брајковски во Гостивар, пронашле малолетно дете, кое спиело на една од клупите, извести СВР Тетово.

dobivaj vesti na viber

Детето било од Скопје и во присуство на претставници од Центарот за социјални работи Гостивар било предадено на баба му.

Можете да прочитате

Петровска ги посети војниците кои се дел од силите на НАТО во Бугарија

Министерот за внатрешни е против законот за амнестија

Ковачевски во посета на Дојран