Утрински Весник
Македонија

На граничните премини се забележува зголемена фрекфенција на возила, се чека и до половина час

На граничните премини се забележува зголемена фрекфенција на возила, се чека и до половина час

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по суви коловози, информираат од АМСМ.

dobivaj vesti na viber

„Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На ГП Богородица се бележи зголемена фреквенција на возила, времето на чекање е околу 15 до 30 минути. На граничните премини од македонска страна, нема поголеми задржувања за влез и излез од државата“, велат од АМСМ.

Можете да прочитате

Приведена жена од Куманово, затекната при кражба

МВР со предупредување: „Не наседнувајте на лажни електронски „судски покани“ во име на директорот на БЈБ“

Приведени крадци во Кавадаречко