Утрински Весник
Спорт

Муслиу: Мораме да се покажеме на повисоко ниво

Еквадор пред исфрлање од Мундијалот, доказите за „фалсификувањето“ на Кастилјо се огромни!

Македонската репрезентација се подготвува за двата нови меча од квалификациите за Европското првенство во 2024 година, тешкиот дуел со Италија на домашен терен на 9 септември и дуелот со Малта, кој едноставно мораме да го добиеме.

Своите очекувања од натпреварот со европскиот првак, Италија ги сподели дефанзивецот, Висар Муслиу за веб-сајтот на ФФМ.

„Сакаме да се покажеме во најдобро светло, за разлика од последните натпревари. Мора да бидеме на високо ниво и тактички и физички. Италија секако има план за натпреварот, ние исто така. Страв нормално дека не постои, не играме прв пат против европскиот првак. Дуелите против Украина и Англија треба да ги заборавиме, повеќе боли мечот со Украина, отколку тој во Англија, но тоа е веќе минато. Мора да гледаме напред“, вели Муслиу.

Фото: ФФМ

Можете да прочитате

Шампионскиот дрес на Чембрлен продаден за речиси 5.000.000 долари

Истрага против четворица играчи на ПСЖ поради навредливи песни

Барса обвинета за корупција, претседателите на суд