Утрински Весник
Македонија

Муцунски и Мисајловски имаа куса средба со Блинкен (ВИДЕО)

Misajlovski Blinken.jpg

Министерот за одбрана Владо Мисајловски и министерот за надворешни работи и надворешна трговија Тимчо Муцунски остварија куса средба со американскиот државен секретар Ентони Блинкен.

Средбата се одржала во рамки на низата организирани настани во Вашингтон каде се одржува Самитот на НАТО. Што било разговарано на истата се очекува со детали да се произнесат во текот на денот.

Мисајловски и Муцунски се дел од македонската делегација предводена од премиерот Христијан Мицкоски која присуствува на НАТО Самитот и одбележувањето на 75 годишнината на Алијансата.

Можете да прочитате

До петок сончево и многу топло, за викендот дожд и пад на температурите

Демант на ЈП Комунална хигиена Скопје: Комуналниот отпад во општина Аеродром се собира редовно

Целиот Балкан гори поради екстремно високите температури на воздухот – Погледнете ги температурите во моментов