Утрински Весник
Спорт

Модриќ ја одбил астрономската понуда од Ал-Наср

Модриќ ја одбил астрономската понуда од Ал-Наср

Лука Модриќ ја одбил понудата на саудискиот клуб Ал-Наср, пишуваат хрватските медиуми. Новиот клуб на Кристијано Роналдо сака да го ангажира неговиот поранешен соиграч од Реал Мадрид, но Модриќ не го убеди ниту понудата за годишна плата од 40 милиони евра.

dobivaj vesti na viber

Хрватскиот играч за врска е категоричен во желбата да ја заврши кариерата на „Сантијаго Бернабеу“. Иако има 37 години, Модриќ и понатаму игра на високо ниво и тоа го докажа на Светското првенство. Неговиот договор со „кралскиот клуб“ истекува на лето, но се очекува двете страни да постигнат договор за продолжување на уште една сезона.

Модриќ во тековната сезона во Ла Лига на 16 натпревари постигна три гола и забележа две асистенции.

Ал-Наср се обидува во Саудиска Арабија да донесе уште неколку ѕвезди на светскиот фудбал, меѓу нив и Серхио Рамос и Марсело.

Можете да прочитате

Бензема и Вини за голема победа во продолженија во жестокото мадридско дерби

Билбао ја освои „Месталја“ за полуфинале во Кралскиот куп

Реал го доби евролигашкото „Ел класико“ по драматични продолженија