Утрински Весник
Магазин

Mitsubishi Pajero го направи Mercedes-AMG G63 од дрво

1.21.jpg

Mercedes-AMG G63 е фантастичен и скап автомобил кој е надвор од буџетот на повеќето луѓе, но еден талентиран Јутјубер го оствари својот сон и изгради веродостојна реплика од дрво.

Станува збор за јутјубер од каналот ND – Woodworking Art, кој за своите синови и ќерки направи серија дрвени креации и на тој начин ги воодушеви со својата импресивна вештина.

Можете да прочитате

Роналдо секогаш има црн лак на нозете – еве што се крие зад тоа

5 хороскопски знаци кои наскоро би можеле да ја сретнат љубовта на својот живот

Се огласи Кејт Мидлтон: објави нова фотографија и му испрати прекрасни зборови на сопругот