Утрински Весник
Спорт

Миовски во тимот на колото во Шкотска

Maкедонскиот фудбалски интернационалец Бојан Миовски по добрата партија во дресот на Абердин против фаворитот Селтик (1:1) се најде во тимот на колото во Шкотска. Миовски беше стрелец на голот за Абердин.

Репрезентативецот е сместен во идеалната „11-ка“ на реномираниот „Би-Би-Си Спорт“.

Можете да прочитате

Арсенал останува во чекор со Ливерпул и Манчестер сити

Кејн го спаси Баерн, Елмас одигра неколку минути во тимот на Лајпциг

Фоден го спаси Манчестер сити на гостувањето кај Борнмут