Утрински Весник
Македонија

МЕТЕО НАЈАВА: Поради преместување на Атмосферски фронт од север, во текот на претстојната ноќ во Македонија повремени удари на ветер од над 60 км/час

Xx Model En 359 0 Modez 2024040100 27 954 93.webp.webp
Ss2

Поради преместување на поладен Атмосферски фронт од север, во текот на претстојната ноќ се очекува да биде и ветровито, со повремени удари на ветер од јужен и од југозападен правец од над 60 км/час. Секако овие удари ќе бидат локални (нема да ги има насекаде).

Утре претпладне ќе има услови и за појава на локален краткотраен дожд, со што потоа следува повторно стабилно и суво време насекаде низ Македонија. Температурите ќе бележат тенденција на мало опаѓање, што значи дека  и покрај ова тие ќе бидат релативно високи.

Ss1

И утре ќе продолжи да дува повремено засилен ветер од југозападен правец.

Ss1

Можете да прочитате

Ахмети му порача на Мицкоски да внимава што зборува !

Ковачки и ВМРО-ДПМНЕ ја промашија изборната единица, дали знаат кој кандидат е носител на ИЕ 2?

Пендаровски доминира на мастер дебатата на МТВ