Утрински Весник
Спорт

Меси сака да ги знае плановите на ПСЖ, потоа ќе реши дали ќе остане во Париз

Меси сака да ги знае плановите на ПСЖ, потоа ќе реши дали ќе остане во Париз

Лионел Меси се уште не одлучил каде ќе игра следната сезона. Додека навивачите и играчите на Барселона отворено го повикуваат да се врати на „Ноу Камп“,навивачите на ПСЖ го исвиркуваат и го бркаат од клубот.

dobivaj vesti na viber

ПСЖ му нуди нов договор, но тоа не е гаранција дека Аргентинецот ќе остане во Париз.

Трансфер експертот Фабрицио Романо истакнува дека Меси сака да знае кави потези ќе повлечат клупските челници за наредната сезона. Дури пота ќе донесе одлука.

„Она што го знам е дека ПСЖ веќе има понуда до Меси, а тој чека да донесе одлука врз основа на проектот, тренерот и некои клучни детали. Се е на Меси и неговиот татко Хорхе“, истакнува Романо.

Можете да прочитате

Алкараз го „збриша“ Циципас и закажа супер-полуфинале против Ѓоковиќ

Партизан ја доби „мајсторката“ со Цедевита Олимпија, ќе има ли финале против Звезда?

Ал-Итихад го потврди милионскиот договор за Карим Бензема