Утрински Весник
Балкан

Маж загина во автомобил во Атина, моторџија пукал осум пати во него

Bvfg.jpg

Еден човек е убиен утрово во северните предградија на Атина кога бил застрелан додека бил во автомобил од моторџија, соопшти полицијата.

Од полицијата велат дека трагаат по напаѓачот, пренесе Катимерини.

Според првичните податоци, убиецот бил на мотор и дошол до автомобилот БМВ и пукал во жртвата најмалку осум пати пред да успее да побегне.

Можете да прочитате

Екс припадник на ОВК уапсен во Македонија – Белград бара екстрадиција, Приштина ослободување

Дачиќ очекува од Македонија да го екстрадира Рамадани

Српската полиција ја опколи Лозница, се трага по напаѓачот на полицајците