Утрински Весник
Македонија

Маж од Виница паднал од мопед, тешко се повредил

Brzapomos 14715.jpg

Во Полициската станица Кочани вчера во 12.47 часот било пријавено дека во Кочани, на крстосница со кружен тек, М.П.(52) од Виница, кој управувал мопед „пежо“ со кочански регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал на коловозот.

Во несреќата М.П. се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничка болница Штип.

Извршен бил увид од увидна екипа од ОВР Кочани.

Можете да прочитате

Покрај екстремно топлото време викендов, во попладневните часови во западните предели очекуваме локален пороен дожд, грмежи и краткотрајно невреме

Повредена жена пронајдена на автопат кај Демир Капија – ја претепал некој или ја прегазил?

РЕК Битола работи со еден блок