Утрински Весник
Македонија

Маж од Холандија пронајден мртов во куќа во Трпејца

Маж од Холандија пронајден мртов во куќа во Трпејца

Вчера, во 5.50 часот, во СВР Охрид е пријавено дека во куќа во охридското село Трпејца, во која престојувал, бил пронајден починат 58-годишниот П. Е. Х. од Холандија, извести СВР Охрид.

dobivaj vesti na viber

Лекар од итната медицинска помош констатирал смрт без траги на насилство, а по наредба на јавен обвинител и согласност на член на неговото семејство, телото било предадено на погребалното претпријатие, велат од СВР Охрид.

Можете да прочитате

Петровска ги посети војниците кои се дел од силите на НАТО во Бугарија

Министерот за внатрешни е против законот за амнестија

Ковачевски во посета на Дојран