Утрински Весник
Македонија

Маж им извадил нож на вработените на бензинска во Карпош откако одбил да плати

Маж им извадил нож на вработените на бензинска во Карпош откако одбил да плати

Маж одбил да плати за производите кои ги зел, а потоа се закнувал со нож. Ваква драма синоќа се одвивала на бензинска пумпа во скопската населба Карпош.

dobivaj vesti na viber

Се работи за 32-годишен скопјанец со иницијали Е.А. кого полицијата го привела.

Според информациите од МВР настанот се случил нешто пред полноќ.

„Одбил да плати за производите кои ги зел и се заканувал со остар предмет кон вработените“, информираа од МВР.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можете да прочитате

Петровска ги посети војниците кои се дел од силите на НАТО во Бугарија

Министерот за внатрешни е против законот за амнестија

Ковачевски во посета на Дојран