Утрински Весник
Спорт

Манчестер Сити му нуди нов договор на Хулијан Алварез

Манчестер Сити му нуди нов договор на Хулијан Алварез

Аргентинскиот репрезентативец Хулијан Алварез доби понуда за нов договор со подобри услови од Манчестер Сити. Актуелниот шампион на Англија е подготвен да му понуди поголема плата, посебно по добрите игри на Мундијалот и освојувањето на светската титула со Аргентина.

dobivaj vesti na viber

Алварез е обврзан со неговиот постоечки договор до 2027 година.

„Граѓаните“ во моментот имаат пет бода негатива во однос на лидерот Арсенал во трката за шампионската титула во Премиер – лигата.

Можете да прочитате

Бензема и Вини за голема победа во продолженија во жестокото мадридско дерби

Билбао ја освои „Месталја“ за полуфинале во Кралскиот куп

Реал го доби евролигашкото „Ел класико“ по драматични продолженија