Утрински Весник
Македонија

Малолетно девојче натепано во Аеродром од неколку девојчиња

Насилство се одвивало во петокот во трговски центар во скопската населба Аеродром

Имено, според информациите од полицијата, малолетно девојче вечерта било нападнато од неколку врснички.

Случајот во полицијата го пријавила мајката на жртвата.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок, објави МВР во дневниот билтен.

Можете да прочитате

Митрески на средба со бугарскиот амбасадор: Да се промовираме позитивна реторика што може да придонесе за градење меѓусебна доверба

Собранието го донесе Законот за спорт

Собранието го изгласа пакетот закони за платите на функционерите