Утрински Весник
Македонија

Малолетник во Тетово нападнал жена, таа паднала и тешко се повредила

Грабеж имало – но не во Скопјанка туку во Бутел

Синоќа на улицата Браќа Миладинови во Тетово, полициски службеници привеле малолетник од Тетово.

dobivaj vesti na viber

Тинејџерот бил пријавен од 34-годишна тетовка дека околу 17 часот во влезот од станбената зграда во која живеела, се нафрлил на неа, поради што таа паднала и се здобила со тешки телесни повреди.

Детето е предадено на претставник од Центарот за социјални работи, по што било префрлен во соодветна установа во Скопје.

Се расчистува и документира случајот, велат од полицијата.

Можете да прочитате

Тешка несреќа кај Јосифово: Загина возач кој со автомобил излета од патот

Приведен 18-годишник од Битола, кај кого е пронајден кокаин

(Видео) Османи и Агелер со заедничко видео-порака ја честитаа првата годишнина од Стратешкиот дијалог