Утрински Весник
Македонија

Малолетник тешко повреден, излетал со мотор од улица во Кавадарци

Motor1.jpg

На 07.06.2024 во 15.00 часот во Полициската станица Кавадарци, било пријавено дека на крстосница од ул.„Пионерска“ и ул.„22-ри Декември“ во Кавадарци моторцикл „априлиа“ со кавадаречки регистарски ознаки управуван од малолетник од Кавадарци излетал надвор од коловозот.

-Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил малолетникот констатирани во Општа болница Кавадарци, информира МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа на ОВР Кавадарци.

Можете да прочитате

ЕКСТРЕМНО ТОПОЛ БРАН ВО МАКЕДОНИЈА: Температурите од денес па се до недела ќе надминуваат 40 степени, меѓутоа во недела ни се заканува Суперќелијско невреме

Продолжен е рокот за регистрација за изборите за претседател на СДСМ

Ќе треба ли да се случи најлошото: Секој од моите колеги пожарникари работи “еден за тројца”, а секое заменичко министерско место расте