Утрински Весник
Македонија

Малолетник по семејна расправија побегнал од дома, полицијата трага по него

Polici A E1683302341273.jpg

Во Полициското одделение Петровец Б.Ц.М.(34) од с.Петровец-скопско денес пријавила дека по претходна семејна расправија, од домот се оддалечил нејзиниот малолетен син Г.Ц.(12).

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето, велат од МВР.

Можете да прочитате

Покрај екстремно топлото време викендов, во попладневните часови во западните предели очекуваме локален пороен дожд, грмежи и краткотрајно невреме

Повредена жена пронајдена на автопат кај Демир Капија – ја претепал некој или ја прегазил?

РЕК Битола работи со еден блок