Утрински Весник
Македонија

Малолетничка прегазена од млад возач во Куманово

Расчистена кражба во скопска Кисела Вода, сторителот го признал делото

Малолетничка била прегазена на улица во Куманово од страна на 24-годишен возач, објави МВР.

dobivaj vesti na viber

„Синоќа во Куманово, на крстосница од булеварот Трета Македонска ударна бригада, улицата Б.Б.Гуцман и локален пат кон селото Проевце, патничко моторно возило „фиат“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од К.Ј.(24) од с.Тромеѓа, кумановско, удрило во малолетничка од Куманово“, велат од МВР.

По несреќата малолетничката била пренесена во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ – Скопје, каде ѝ биле констатирани тешки телесни повреди.

Увид на местото извршила увидна екипа од СВР Куманово.

Можете да прочитате

Петровска ги посети војниците кои се дел од силите на НАТО во Бугарија

Министерот за внатрешни е против законот за амнестија

Ковачевски во посета на Дојран