Утрински Весник
Спорт

Ливерпул ќе го продаде Салах, на „Енфилд“ ќе дојде играч на Реал

Ливерпул ќе го продаде Салах, на „Енфилд“ ќе дојде играч на Реал

Ливерпул, во финишот на летниот преоден рок, го одби атакот на Ал Итихад. Клубот од Саудиска Арабија понуди 250.000.000 евра за најдобриот играч и стрелец на „црвените“, Мохамед Салах.

dobivaj vesti na viber

Ливерпул победи, но на сите им е јасно дека Салах на крајот ќе се пресели во Саудијска Арабија. Англиските медиуми, пишуваат дека Јирген Клоп на клупските челници им го посочил фудбалерот за кого смета дека би бил достојна замена за Салах.

Станува збор за фудбалерот на Реал Мадрид, Родриго (22). Бразилецот има договор со Реал до јуни 2025 година и наводно откупна клаузула од 100.000.000 евра.

Дел од англиските медиуми тврдат дека на „Енфилд“ ќе биде интересно во јануарскиот преоден рок.

Можете да прочитате

(Видео) Астон Вила го декласира Брајтон, хет-трик на Воткинс

Џинтоли: Сакавме да го продадеме Влаховиќ…

Ѓорческа ќе се бори за титулата во Куршумлиска бања