Утрински Весник
Спорт

Куни Моралес го напушта РК Вардар и се сели во Загреб

Куни Моралес го напушта РК Вардар и се сели во Загреб

Десниот бек на РК Вардар, Куни Моралес, од следната сезона нема да го носи дресот на „црвено-црните“. Како што најавуваат хрватските медиуми, тој ќе му се придружи на Тимур Дибиров во редовите на ППД Загреб.

dobivaj vesti na viber

Договорот на Куни Моралес завршува на лето, а тој нема да го продолжи.

Кубанецот дојде во Вардар пред две сезони и остави одличен впечаток, а претходно ги носеше дресовите на Порто, Иври, Данкерк и на Мадеира.

Вардар на десната бековска позиција покрај Моралес, го има уште и македонскиот репрезентативец Томислав Јагуриновски.

Можете да прочитате

Алкараз го „збриша“ Циципас и закажа супер-полуфинале против Ѓоковиќ

Партизан ја доби „мајсторката“ со Цедевита Олимпија, ќе има ли финале против Звезда?

Ал-Итихад го потврди милионскиот договор за Карим Бензема