Утрински Весник
Македонија

Kумановка нападнала 43 годишен маж со остар предмет

Kумановка нападнала 43 годишен маж со остар предмет

На 23.05.2023 во 05.00 часот, полициски службеници од СВР Куманово ја лишиле од слобода Г.И.(40) од Куманово.

dobivaj vesti na viber

Таа се сомничи дека околу 03.20 часот на улица „Гоце Делчев“ со остар предмет го нападнала М.С. (43) од Куманово и му нанела повреда, констатирана во Општа болница Куманово.

Г.И. била приведена во полициска станица и по целосно документирање на случајот против неа ќе следува соодветна пријава.

Можете да прочитате

(Видео) Јовев: Не сум жртва на политички реваншизам, почна како суета, но може да прерасне во политички пазар

(Видео) Адвокатот на Јовев: Причината за смената се исплатени дежурства од 2022 година без потпис од министерот што е навреда на здравиот разум

СДСМ со граѓаните во Центар и Сарај: Со изградбата на коридорите најмалку 600 милиони евра за домашните комапнии