Утрински Весник
Свет

Куче застрела маж: застанало на пушката и го убило човекот

Куче застрела маж: застанало на пушката и го убило човекот

Ловџија од Канзас бил пронајден мртов во својот автомобил во саботата, а локалните шерифи утврдиле дека тој умрел кога неговото куче случајно згазнало на чкрапалото на пушката.

dobivaj vesti na viber

Неименуваниот маж од Вичита бил пронајден во близина на населбата Геуда Спрингс. Властите соопштија дека тој починал околу 9.40 часот.

„Кучето на сопственикот на камионот ја згазнало пушката и случајно го застрелало човекот. Куршумот ја погодил жртвата, која поради повредите починала на самото место“, соопштиле од канцеларијата на шерифот, а пренесува „Дејли мејл“.

Полицијата не го објави името на ловецот, но многумина на социјалните мрежи се потсмеваа на околностите под кои тој го загубил животот.

Можете да прочитате

Штабот на Трамп: Хејли ни е ирелевантна, му се обраќаме на Бајден

Американски војник се самозапали пред израелската Амбасада во Вашингтон

Во досега невидено интервју, Навални остро ги обвини Британците и целиот Запад