Утрински Весник
Спорт

Кубарси останува во Барса до 2027 година, откупната клаузула е 500 милиони евра

Gniuvbqx0aa2ymn.jpg

Младиот играч на Барселона, Пау Кубарси, го продолжи договорот со шпанскиот клуб. Договорот ќе има важност до 30 јуни 2027 година. Откупната клаузула на играчот е 500 милиони евра. Во тековната сезона во Ла Лига, 17-годишниот Пау Кубарси одигра 15 натпревари. Дефанзивецот има и три натпревари и една асистенција во Копа дел Реј и три натпревари во Лигата на шампионите. Барселона, актуелен шпански првак во тековната сезона е на третото место на табелата во Ла Лига.

Можете да прочитате

Луда прослава на првиот европски трофеј на Олимпијакос

Олимпијакос ја освои Лигата на конференции, прв европски трофеј за грчкиот тим

Македонија СП ќе го почне во Вараждин против Унгарија, Гвинеја и Холандија