Утрински Весник
Политички Партии

Кроациа осигурување со нова филијала во Тетово

Кроациа осигурување со нова филијала во Тетово

Кроација осигурување денеска ја отвори својата 23-та филијала во Македонија. Новата филијала се наоѓа на булеварот Благоја Тоска бр.59/1 во Тетово. Во неа клиентите ќе можат да се осигураат од повеќе видиви на ризици, да го заштитат својот дом, возило и здравје со еден од пакетите за приватно здравствено осигурување и  да се осигурани да отпатуваат на саканите дестинации.

dobivaj vesti na viber

Во моментот мрежата на филијали на Кроација осигурување АД Скопје брои 23 филијали, од кои 6 во Скопје, а останатите се распространети во 17 градови низ Македонија.

Со отворањето на нови филијали и реновирање на постоечките, Кроациа осигурување континуирано се посветува на подобрување на квалитетот на услугите, со цел задоволување на потребите на граѓаните и на бизнисите на квалитетен и конзистентен начин, велат од компанијата.

(ПР текст)

Можете да прочитате

Најголемата ИТ компанија во Македонија се ребрендира: Сеавус е сега Киншифт

Тимот што секогаш победува: вработените на Mozzart го обоија Крушево во сино-жолто

Пуштена во употреба најголемата онлајн-продавница во Македонија