Утрински Весник
Македонија

Кривична пријава против двајца насилници од Скопје

Полицаец прегазен на крстосница во Скопје

Поднесена е кривична пријава против С. Ч. (42) и Р. Г. (40), двајцата од Скопје.

dobivaj vesti na viber

Имено, на 12.3.2023, по претходен телефонски разговор, на подрачјето на Гази Баба, С. Ч. се сретнал со М. С. (46) од Скопје по што физички го нападнал и со закана со пиштол го принудил да влезат во неговото возило по што отишле во продажен објект на подрачјето на Гази Баба, каде што бил Р. Г. и уште две женски лица.

Тие одреден период го држеле во објектот, при што С. Ч. го удрил М. С. со пиштолот. Пријавените истиот ден биле приведени во полициска станица, а од С. Ч. бил одземен пиштолот.

Можете да прочитате

МВР со детали за сообраќајката во Чаир: Тешки повреди има 18-годишниот возач на моторциклот

Тешка сообраќајка во Чаир: Крв на улицата, еден возач однесен во болница

СДСМ: По сите скандали на Милошоски тој треба да си даде оставка, нема образ да зборува за македонските интереси