Утрински Весник
Македонија

Комбе удри во велосипедист во Скопје, со тешки повреди е пренесен во болница

Тешко повреден велосипедист по удар од автомобил на патот Скопје-Тетово

Возило удри во велосипедист на улицата Киро Глигоров во Скопје.

dobivaj vesti na viber

„Товарно моторно возило „пежо“ со скопски регистарски ознаки, управувано од З.Н.(50) од Скопје, удрило во велосипед управуван од Л.К.(42) од Скопје. Во несреќата, со тешки телесни повреди се здобила Л.К. констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“, соопшти МВР.

Извршен бил увид од полициска екипа.

Можете да прочитате

Амбасадорите на Франција и Австрија на средба со претставници од Советот на амбасадори

Напад со остар предмет во автобус во Скопје

На 6ти февруари ќе започнат преговорите за инфраструктурниот Коридор 8