Утрински Весник
Спорт

Киеза со фантастичен гол ги крена Јуве!

Киеза со фантастичен гол ги крена Јуве!

Јувентус се пласираше во четврт-финалето на Копа Италија, обезбедувајќи гостување кај Лацио, откако Федерико Киеза својот камбек на фудбалските терени по долгата пауза поради повреда го запечати со прекрасен гол во финишот за 2:1 победа над упорната Монца.

dobivaj vesti na viber

Моисе Кин ги донесе Јуве до рано водство уште во осмата минута, но гостите се вратија во игра во 24. минута преку Матија Валоти. Овој резултат беше актуелен до 78. минута, кога Киеза ја направи својата магија за 2:1 победа.

Можете да прочитате

Клоп за трошењето на Челси: Не кажувам ништо без адвокат!

Меси одговори дали ќе игра на следниот Мундијал

Анчелоти: Повредата на Милитао е посериозна од проблемот на Бензема