Утрински Весник
Свет

Карикатура за средбата во Охрид: Вучиќ бега од потпишување на договорот

Карикатура за средбата во Охрид: Вучиќ бега од потпишување на договорот

Настаните во Охрид и денеска се тема број еден, а на Твитер се појави карикатура како илустрација за вчерашните преговори во Охрид.

dobivaj vesti na viber

Џемал Режа, албански новинар од Косово и Метохија, објави карикатура на која се гледа како косовскиот премиер Албин Курти држи пенкало во рака и му го подава на српскиот петседател Вучиќ, кој пак му го врти грбот и заминува.

Можете да прочитате

Манфред Вебер реизбран за претседател на ЕПП

Голем пожар во Атика во Грција, зафатени се и куќи

Над 500 загинати на аџилак во Мека, температури до 52 степени