Утрински Весник
Спорт

Канаваро стана тренер на Беневенто

Канаваро стана тренер на Беневенто

Фабио Канаваро првпат ќе работи како тренер во Италија, откако беше именуван за наследник на Фабио Касерта како тренер на второлигашот Беневенто, потврди клубот од југот на Италија.

dobivaj vesti na viber

Легендарниот поранешен дефанзивец има доволно искуство како тренер, работејќи во кинеската Суперлига со Гуангжу евергранде и Тијанџин кванџијан, освојувајќи една титула од првенството и една од Купот на Кина.

Сега, предизвикот ќе биде да ја „сврти“ формата на Беневенто, кои се само 13. на табелата во Серија Б со 7 поени.

Можете да прочитате

Фински новинари во опрема за нуркање се јавија од теренот во Подгорица

Пандев на селекторот Милевски му порача да молчи

Араухо оди на операција, ќе го пропушти СП