Утрински Весник
Македонија

Изгубил контрола и паднал: 34-годишен мотоциклист тешко повреден во сообраќајна незгода во Радовишко

Расчистена кражба во Ресенско, уапсени тројца крадци

Во текот на вчерашниот ден во 17.00 часот во Полициската станица Радовиш било пријавено дека на регионален пат Р 1310 во село Раклиш, С.С.(34) од село Раклиш, управувајки мотоцикл „хамачи“ со радовишки регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал на коловозот.

dobivaj vesti na viber

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил С.С.., констатирани во Медицински центар Штип. Увид на местото извршила екипа на Полициската станица Радовиш.

Можете да прочитате

(Видео) Јовев: Не сум жртва на политички реваншизам, почна како суета, но може да прерасне во политички пазар

(Видео) Адвокатот на Јовев: Причината за смената се исплатени дежурства од 2022 година без потпис од министерот што е навреда на здравиот разум

СДСМ со граѓаните во Центар и Сарај: Со изградбата на коридорите најмалку 600 милиони евра за домашните комапнии