Утрински Весник
Македонија

Изгаснат пожарот во „Дрисла“

Изгаснат пожарот во „Дрисла“

Центарот за управување со кризи извести дека утрово се појавил мал пожар на скопската депонија „Дрисла“.

dobivaj vesti na viber

Како што соопшти ЦУК, набргу по избувнувањето, пожарот бил изгаснат од страна на БППЗ Скопје.

Претходно, ЦУК информира дека во државата нема активни пожари.

Можете да прочитате

Петровска ги посети војниците кои се дел од силите на НАТО во Бугарија

Министерот за внатрешни е против законот за амнестија

Ковачевски во посета на Дојран