Утрински Весник
Македонија

Изгаснат пожарот во „Дрисла“

Изгаснат пожарот во „Дрисла“

Центарот за управување со кризи извести дека утрово се појавил мал пожар на скопската депонија „Дрисла“.

dobivaj vesti na viber

Како што соопшти ЦУК, набргу по избувнувањето, пожарот бил изгаснат од страна на БППЗ Скопје.

Претходно, ЦУК информира дека во државата нема активни пожари.

Можете да прочитате

Петровска: Со единство ќе го вратиме СДСМ на победничките патеки 

Писонеро: ЕУ ќе соработува со Владата на Мицкоски за напредок во реформите, но таа мора да ги спроведе и обврските  

МЕТЕОАЛАРМ” СЕРИОЗНО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Од утре (среда) па се до (петок) уште посилно невреме очекуваме во Македонија