Утрински Весник
Македонија

Истепани двајца малолетници во Чаир: напаѓачите се обиделе да внесат еден од нив во „бмв“

Dji 0486.00 04 10 25.still001.jpg

Вчера, во 22.40 часот, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода 27-годишниот Г.Е., а денеска во полициска станица бил извршен службен разговор со малолетник, двајцата од Скопје, извести МВР.

– Тие се сомничат дека на 28.05.2024 околу 22.00 часот физички нападнале двајца малолетници на подрачјето на Чаир, по што се обиделе еден од нив да внесат во патничко возило „бмв“, соопшти МВР.

По целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можете да прочитате

Направена е првата ендоскопска операција на тумор на мочен меур

Маж пронајден починат во својот дом

Дворови на пет училишта ќе бидат бесплатен паркинг