Утрински Весник
Македонија

Исчезна млад скопјанец со здравствени проблеми

Mvr.webp.webp

В.С.(52) од Скопје на 30.06.2024 во 18:40 часот во СВР Скопје, пријавила дека од домот на подрачје на општина Аеродром во Скопје се оддалечил нејзиниот син М.С.(25) од Скопје.

Мајката пријавила дека тој имал здравствени проблеми.

Според пријавеното, тој и претходно се оддалечувал и бил враќан дома.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Можете да прочитате

Штип вечерва е обвиен во чад поради шумски пожар, да се избегнува присуство на отворено

Муцунски: Ќе го истражиме работењето на дипломатите во изминатиот период и ќе воспоставиме мрежа на стручни дипломати кои се грижат за интересите на државата

Полициските хеликоптери  исфрлија над 120 тони вода врз пожари