Утрински Весник
Спорт

Интер ќе го доведе Деви Класен

Интер ќе го доведе Деви Класен

Фудбалерот од средниот ред на Ајакс, Деви Класен, е големата желба на тренерот на Интер, Симоне Инзаги, тврдат италијанските медиуми.

dobivaj vesti na viber

Играчот е подготвен да го напушти Амстердам, откако веќе добил многу профитабилна понуда од клуб во Саудиска Арабија, иако приоритет му е да остане во Европа.

30-годишниот Холанѓанец е матурант во школата на Ајакс. Тој играше во Англија за Евертон во сезоната 2017/18, а потоа му се приклучи на Вердер Бремен.

Класен не остана долго ниту во Бундеслигата, бидејќи во 2020 година се врати во матичниот Ајакс.

 

Можете да прочитате

(ВИДЕО) Серхио Рамос си даде автогол, Барса ја победи Севилја

(ВИДЕО) Борусија Дортмунд го победи Хофенхајм

Лисандро Мартинез ја обнови повредата, го чека долга пауза