Утрински Весник
Спорт

Хоџсон се врати во Кристал Палас

Хоџсон се врати во Кристал Палас

Рој Хоџсон (75) се врати во Кристал Палас, треба да у помогне на клубот да опстане во Премиер лигата на Англија. Искусниот стручњак потпиша договор до крајот на сезоната.

dobivaj vesti na viber

Хоџсон се врати во „својот“ Кристал Палас, откако по серијата лоши резултати Патрик Виеира доби отказ.

Хоџсон во периодот од 2017 до 2021 година го предводеше Кристал Палас. За овој клуб за кого навива од детството.

Инаку, Палас нема победа на последните 12 натпревари и има само три бода повеќе на табелата во Премиер лигата од Вест Хем, кој е прв во зоната за испаѓање.

Можете да прочитате

Алкараз го „збриша“ Циципас и закажа супер-полуфинале против Ѓоковиќ

Партизан ја доби „мајсторката“ со Цедевита Олимпија, ќе има ли финале против Звезда?

Ал-Итихад го потврди милионскиот договор за Карим Бензема