Утрински Весник
Спорт

Халилхоџиќ нема намера да биде селектор на БиХ

Халилхоџиќ нема намера да биде селектор на БиХ

Фудбалската репрезентација на Босна и Херцеговина повторно е во потрага по селектор.

dobivaj vesti na viber

Мехо Кодро доби отказ по само два натпревари. Медиумите како главен кандидат за негов наследник го издвоија Вахид Халилхоџиќ.

Легендарниот играч и тренер, демантира дека ќе го преземе националниот тим. Смета дека потегот да биде сменет Кодро по само два натпревари е „несериозен“.

„Нормално, бев изненаден од потегот на луѓето од Фудбалскиот сојуз на БиХ. Човекот дојде вчера. Тоа е несериозно. Не би коментирал понатаму“, изјави Халилхоџиќ негирајќи дека тој ќе биде новиот селектор.

„Нема ништо од тоа, се пропадна. Нема разговори таа тема“.

Можете да прочитате

(Видео) Астон Вила го декласира Брајтон, хет-трик на Воткинс

Џинтоли: Сакавме да го продадеме Влаховиќ…

Ѓорческа ќе се бори за титулата во Куршумлиска бања