Утрински Весник
Македонија

Грк и Австриец фатени со дрога на Табановце

На Табановце се чека до 40 минути за излез од државата

Двајца странски државјани вчера биле фатени со дрога на граничниот премин Табановце.

dobivaj vesti na viber

Според информациите од МВР, се работи за Н.К.(65) од Република Грција и Х.Ф.М.(46) од Австрија.

При преглед во патничко возило „мерцедес“ со австриски национални ознаки, кое го управувал Н.К., а сопатник бил Х.Ф.М., биле пронајдени и одземени марихуана, епрувети со кафеава течност и други предмети.

Лицата биле предадени на полициски службеници од Единицата за недозволена трговија со дрога при СВР Куманово за понатамошна постапка.

Можете да прочитате

(Видео) Јовев: Не сум жртва на политички реваншизам, почна како суета, но може да прерасне во политички пазар

(Видео) Адвокатот на Јовев: Причината за смената се исплатени дежурства од 2022 година без потпис од министерот што е навреда на здравиот разум

СДСМ со граѓаните во Центар и Сарај: Со изградбата на коридорите најмалку 600 милиони евра за домашните комапнии