Утрински Весник
Македонија

Градежник почина во зграда во изградба во Илинден

Расчистена кражба во Ресенско, уапсени тројца крадци

Вчера во објект во изградба на улицата Орце Николов во Скопје бил пронајден починат В.Љ.(40) од населбата Илинден – Скопје, вработен во градежна фирма.

dobivaj vesti na viber

„Смрт констатирал екипа од Итна медицинска помош, а увид извршила екипа од СВР Скопје и Трудов инспектор“, соопшти МВР.

По наредба на Јавен обвинител, на телото на починатиот била извршена обдукција, по што било предадено на семејството за погреб.

Можете да прочитате

Македонската армија е во Турција: Секој момент е драгоцен

130 сообраќајни прекршоци во Скопје, 11 без возачка дозвола

Без струја повеќе делови на Скопје