Утрински Весник
Македонија

Гореше куќа кај хотел ВИП во Скопје

12345.jpg
Ss2

Утрово гореше куќа на паркингот кај хотел ВИП во близина на Ист Гејт Мол.

Станува збор за запалена кровна конструкција која предизвика вознемиреност поради големиот чад кој можеше да се види од подалеку.

Ss1

Според информациите, противпожарните екипи веќе интервенирале.

Ss1

Можете да прочитате

Спасовски: Новогодишен пакет од 100 евра за пензионерите, пензионерска картичка со попусти

Стевановиќ: СДСМ нема да се откаже од европска иднина и од држава во која има функционално владеење на правото

Даштевски: Гласањето помина мирно – 24info.mk