Утрински Весник
Македонија

Голем пожар кај Желино, горат огромен број гуми

Pozar Gumi Zelino.jpg
Ss2

Противпожарната единица Тетово интервенира во гаснење на пожар предизвикан од запалени гуми спроти фабрика Киел во с. Желино кај подвозникот кон с. Сиричино (Опш. Желино), што создаде густ облак од чад, инфрмираат од ЦУК.

Како што соопшти дикреторот Стојанче Ангелов, гаснењето е отежнато поради големата количина на автомобилски гуми, но нема опасност пожарот да зафати соседни објекти.

Ss1

Се очекува целосно гаснење за максимум два часа, велат од ЦУК.

Ss1

Можете да прочитате

Спасовски: Новогодишен пакет од 100 евра за пензионерите, пензионерска картичка со попусти

Стевановиќ: СДСМ нема да се откаже од европска иднина и од држава во која има функционално владеење на правото

Даштевски: Гласањето помина мирно – 24info.mk