Утрински Весник
Спорт

Галатасарај ќе се обиде на зима да го доведе Кристијано Роналдо

Еквадор пред исфрлање од Мундијалот, доказите за „фалсификувањето“ на Кастилјо се огромни!

Турскиот гигант Галатасарај ќе се обиде да го направи најголемиот трансфер во историјата на турскиот фудбал со доведување на ѕвездата на Манчестер Јунајтед, Кристијано Роналдо, тврди „Фотомач“. Според изворот, клупскиот шеф Ерден Тимур е во постојан контакт со претставниците на Роналдо и ќе се обиде да го ангажира во јануари.

dobivaj vesti na viber

Еден од големите проблеми во овој потфат е тоа што Галатасарај не може да му понуди на Португалецот настап во Лигата на шампионите барем до крајот на тековната сезона, бидејќи тимот заврши дури на 13. позиција минатата сезона.

Медиумите во Англија веќе објавија дека Манчестер Јунајтед на зима ќе го пушти Роналдо да си замине. Се вели дека сопственикот на Челси, Тод Боели, повторно ќе му понуди преселба на „Стемфорд Бриџ“. Спортинг Лисабон исто така се надева дека ќе го врати Кристијано.

Можете да прочитате

Последен ден од целодневната програма на СП

Роналдо со поддршка за Нејмар: Ќе се вратиш уште посилен, гладен за голови

Одлуката е донесена – Бускетс ја напушта Барселона