Утрински Весник
Спорт

Фулкруг двоен стрелец за Германија против Перу

Фулкруг двоен стрелец за Германија против Перу

Никлас Фулкруг блесна во дресот на фудбалската репрезентација на Германија и со два гола донесе победа од 2:0 на пријателскиот натпревар против Перу. Овој меч се одигра во Мајнц, а Германците беа подобар ривал.

dobivaj vesti na viber

Фулкруг го отвори резултатот во 12.минута, а потоа уште еднаш стрелаше во 33.минута.

Каи Хаверц во второто полувреме не реализира пенал за уште поубедлив триумф.Можете да прочитате

ПСЖ ја откажа прославата на титулата

Шекил воодушевен од Јокиќ

Чави ги сака Кимих и Караско во Барселона