Утрински Весник
Спорт

Фудбалерите на Милан се бесни поради отказот на Малдини

Фудбалерите на Милан се бесни поради отказот на Малдини

Паоло Малдини повеќе не е спортски директор на Милан, објавија бројни италијански медиуми. Состанокот помеѓу Малдини, Даниеле Масаро и сопственикот на клубот Гери Кардинале била тензична, поради што газдата решил да ги отпушти Малдини и Масаро.

dobivaj vesti na viber

Италијанските медиуми тврдат дека фудбалерите на Милан не го прифатиле добро отказот на Малдини.

Се пишува дека останале во шок и дека се бесни поради ваквата одлука на сопственикот Кардинале.

Најдобриот играч на Милан, Рафаел Леао, на социјалните мрежи, објави емотикон кој размислува, токму во моментот кога се појави веста дека Малдини го напушта клубот. Малдини го убеди Леао да остане во клубот и да потпише нов договор.

По неговата реакција се поставува прашањето дали сега тој сака да остане во клубот.

Свој револт го изразија и Сандро Тонали и Тео Ернандез кои сметаат дека Малдини е дел од клупската историја и дека не треба да биде испратен на ваков начин.

Можете да прочитате

Црвена звезда бара друг судија, навивачите на Партизан ќе го бојкотираат дербито

Миовски во тимот на колото во Шкотска

Ван Бастен: „Укинете го фудбалот кога не знаеме како да однесуваме“